Forum FORUM BOTANICZNE Strona Główna FORUM BOTANICZNE
Dla tych, którzy lubią zielone

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Moje psy się gryzą

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM BOTANICZNE Strona Główna -> Na każdy temat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
itmi1985
Chwast

PostWysłany: Sro Lut 01, 2017 10:44    Temat postu: Moje psy się gryzą Odpowiedz z cytatem

Witam, mam od tamtego roku dwa psy. Zakupione były równocześnie i od małego wychowywały się razem. Dodam, że nie są tej samej rasy. Jeden to zwykły kundelek, który jest niski, a drugi miał być cocker spaniel, ale po spanielu odziedziczył tylko długie uszy. Nigdy nie było żadnych problemów z nimi poza tym że czasami psociły. Od pewnego czasu już koło czterech razy się gryzły. Przypuszczam, że to przez zazdrość. jeden raz było podczas kąpieli psów. Z racji tego, że nie poradziłabym sobie kąpać dwóch psów naraz zajęłam się tylko jednym a drugi chodził sobie wokoło i czekał na swoją kolej. Kiedy już ten pierwszy był wykąpany i wysuszony ten kundelek podszedł do niego stanął przednimi łapami mu na grzbiecie. I od razu się zaczęło, zaczęły warczeć na siebie i rzuciły się jak wygłodniałe wilki. Dobrze, że tata był w domu to złapał jednego, podniósł. Ten drugi nie chciał się puścić i trzymał zębami się tego co był u góry. I tak wisiał. Kiedy już jakoś się oddzieliły jeden został zamknięty w jednym pomieszczeniu, a drugi w drugim. Podobna sytuacja była dzisiaj, kiedy chciałam uczesać 'spaniela', zauważyłam że małemu się to nie podoba bo poszedł do kąta obrażony. Powiedziałam bratu żeby się tamtym zajął żeby się nie obrażał. Ale nawet to nie pomogło. Uczesanego spaniela puściłam i ten mały znowu stanął przednimi łapami na nim i zaczęły się gryźć. Zawsze walkę rozpoczyna ten mały kundelek. Co można zrobić żeby temu zapobiec?? Jak je nauczyć dyscypliny?? Raz podczas rozdzielania ich, brat został ugryziony w nogę. nie bardzo, ale obawiam się, że jak tak często będzie to może się skończyć gorzej nie tylko dla nas ale nawet dla nich samych. Znacie jakieś sposoby na takie sytuacje? a może ktoś z was miał podobne przygody i może się podzielić ze mną jak sobie radziliście?
Reklama

Wysłany: Sro Lut 01, 2017 10:44    Temat postu:

Powrót do góry
bobi33
Większy chwast

PostWysłany: Sro Lut 01, 2017 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musisz zacząć je do siebie przyzwyczajać na zasadzie, że dzielisz im po równo wszystkiego.
gabner
Większy chwast

PostWysłany: Sro Lut 01, 2017 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak kazde psy sie lubia żrec hahah moje to samo Razz
Wariatka90
Roślina rzadka

PostWysłany: Czw Kwi 26, 2018 06:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciężko powiedzieć, dlaczego Twoje psy są takie agresywne w stosunku do siebie. Powody mogą być różne. A słyszałaś o czymś takim jak krople dr Bach'a dla psów agresywnych? Są to specjalne krople na bazie naturalnych składników, które dodaje się psu do jedzenia kilka razy dziennie i które sprawiają, że pies łagodnieje. Są dostępne na http://psipensjonat.com.pl/o-nas/sklep/ oraz na Allegro - jak widzisz kosztują niewiele, więc spróbuj, co Ci szkodzi Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Inatka93
Roślina pospolita

PostWysłany: Czw Maj 17, 2018 18:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem coś musiało się stać, że lubiące się wcześniej pieski zaczęły skakać sobie do oczu. Być może jest okres godowy, a być może zaczęłaś jednego faworyzować? Na Twoim miejscu przeanalizowałabym swoje zachowanie , jest szansa, że znajdziesz powód problemów. Mam też drugą propozycję , być może potrzebujesz takich edukacyjnych zabawek https://www.maxandmrau.pl/pol_m_pies_zabawki-dla-psa-_zabawki-edukacyjne-dla-psa-1325.html , które zajęłyby jednego psa, kiedy drugim się zajmujesz? Ukrywa się w nich smakołyki, a psy, rozwiązując proste zagadki, zdobywają je.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Czw Maj 17, 2018 18:33    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM BOTANICZNE Strona Główna -> Na każdy temat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: