Forum FORUM BOTANICZNE Strona Główna FORUM BOTANICZNE
Dla tych, którzy lubią zielone

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

30.IV.2011 Ogród botaniczny w Zielonej Górze

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM BOTANICZNE Strona Główna -> Galeria
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
administrator
Storczyk

PostWysłany: Nie Maj 01, 2011 15:34    Temat postu: 30.IV.2011 Ogród botaniczny w Zielonej Górze Odpowiedz z cytatem

1.

30 kwietnia odwiedziłem ogród botaniczny w Zielonej Górze. Oczywiście, na długi weekend wszyscy woleli się seksić, wciągać dragi i tańczyć, w porównaniu z nimi wybrałem bardzo nudny scenariusz. Byłem sam.

Ogród oczywiście jest zadbany, rośliny i nowe drzewa wciąż grzecznie rosną. Ludzi było, bo za wejście trzeba zapłacić (3 lata temu było za darmo), a kwota jest niebanalna, bo aż 2 zł (dzieci za symboliczną złotówkę). Mimo to większość spacerowiczów woli iść do pobliskiego lasu. W ogrodzie było kilku rodziców z dziećmi i kilka młodych par, których nie odstraszyła cena. Jako jedyny żywo interesowałem się roślinami i robiłem zdjęcia, których jednak tu nie zamieszczę :) Nie przyczynię się do kolejnej wirtualnej wyprawy i polecam samemu odwiedzić nowy ogród botaniczny w Zielonej Górze. Zobaczyć, jak ciężko jest rozpocząć takie przedsięwzięcie od sadzonek. Generalnie, wróciłem zadowolony, chociaż nie odnalazłem brzozy karłowatej, którą widziałem tam w 2008 roku. Musiała im zejść w trakcie którejś surowej zimy.

Zebrałem odpowiednią ilość materiału na artykuł do Zielonej Planety. Jego tytuł będzie identyczny, jak tytuł tego postu. Coming soon :)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklama

Wysłany: Nie Maj 01, 2011 15:34    Temat postu:

Powrót do góry
Karolina
Storczyk

PostWysłany: Nie Maj 01, 2011 17:21    Temat postu: Re: 30.IV.2011 Ogród botaniczny w Zielonej Górze Odpowiedz z cytatem

administrator napisał:
Oczywiście, na długi weekend wszyscy woleli się seksić, wciągać dragi i tańczyć...

smażyć kiełbachę na grillu i chlać wódę...

administrator napisał:
...w porównaniu z nimi wybrałem bardzo nudny scenariusz.

O nie Adminie, Twój scenariusz wcale nie jest nudny.
Ja w długi weekend oddaje się nauce filozofii. To jest dopiero nudny scenariusz ;)
iwonapro
Roślina pospolita

PostWysłany: Wto Maj 31, 2011 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ślicznie. Mieszkam całkiem obok tego miejsca. Gdy byłam dzieckiem bawiłam się na terenie tego ogrodu i w okolicy. To jest teren, na którym kilkadziesiąt lat temu, gdy Zielona Góra nazywała się Grunberg'iem, również był ogród botaniczny. Ten obecny to reaktywacja. Tamten był większy. Obejmował tereny przyległe do obecnego ogrodu i to widać. Zachował się ogólny zarys alejek, bajorek, polan i oczywiście drzewa i krzewy. Niestety nie jestem botanikiem więc gatunkami was nie uraczę.
Las, o którym mówisz, że "ludzie woleli" jest ładny mimo, że hodowlany. W niedalekiej odległości płynie strumień o nazwie Pustelnik i pięknie meandruje. Na nim założone są dwa stawy. Oczywiście najwięcej jest sosny, ale znajdą się i buczyny i lasy świerkowe, a nawet zlokalizowałam las modrzewiowy (niestety nie mam zdjęć-do nadrobienia).
Teren ten to najwyższe partie Wału Zielonogórskiego - moreny czołowej lądolodu wisły (tak, to się pisze z małej litery Smile ).
Zapraszam do ZG jeszcze raz.

Zdjęcia z tego lasu, które w miarę regularnie uzupełniam: https://picasaweb.google.com/iwonapro.fionda/WzgorzaPiastowskie#

i przykłady:

Jedna z alejek dawnego ogrodu

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
administrator
Storczyk

PostWysłany: Wto Maj 31, 2011 13:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem w Zielonej Górze, kiedy te fantastyczne, stare słupki nie były tak zbezczeszczone... Teraz chuligani wymalowali tam jakieś idiotyczne twarzyczki. Zniszczenie historii tego miejsca, żal.

W tym roku powinien ukazać się mój artykuł w Zielonej Planecie, poświęcony Ogrodowi Botanicznemu w Zielonej Górze. Trochę historii, trochę stanu obecnego. Dam znać, kiedy będzie do przeczytania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklama

Wysłany: Wto Maj 31, 2011 13:48    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM BOTANICZNE Strona Główna -> Galeria Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: