Forum FORUM BOTANICZNE Strona Główna FORUM BOTANICZNE
Dla tych, którzy lubią zielone

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

jakie macie hobby?
Idź do strony 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM BOTANICZNE Strona Główna -> Na każdy temat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kacertleco
Większy chwast

PostWysłany: Pią Sie 07, 2015 09:43    Temat postu: jakie macie hobby? Odpowiedz z cytatem

jakie macie hobby w wolnych chwilach?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Pią Sie 07, 2015 09:43    Temat postu:

Powrót do góry
Janusz B
Storczyk

PostWysłany: Pią Sie 07, 2015 20:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim hobby jest oprócz botaniki (co oczywiste) również muzyka ludowa, ale autentyczna, nie stylizowana i nie z każdego regionu Polski.
O muzyce z centralnej Polski mówi mój dobry znajomy prof. Bieńkowski, zawodowo artysta malarz i wykładowca na ASP w Warszawie, prywatnie wielki znawca wiejskiej muzyki, etnograf i pisarz.
https://www.youtube.com/watch?v=PNgP5DcaWhk
A tu przykładowy link pokazujący jak wyglądają dni Kolbergowskie w Przysusze położonej między Radomiem a Piotrkowem Trybunalskim. Na scenie trwają występy, a w otaczającym parku tworzą się przypadkowe grupki muzykantów i słuchaczy, czasem roztańczone. Bardzo lubię nastrój Przysuchy:
https://www.youtube.com/watch?v=OKbsi4zEf3Q

Jako zarejestrowany użytkownik możesz sprawdzić jakie kto ma hobby. Po zalogowaniu zyskujesz uprawnienia i możesz (na stronie z tematami) kliknąć na autora który dany temat założył, lub np na osobę ostatnio odpisującą na dany temat. Pod warunkiem oczywiście, że podczas rejestrowania się na forum osoba ta wypełniła pole "zainteresowania".
Powrót do góry
Janusz B
Storczyk

PostWysłany: Sob Sie 08, 2015 08:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapomniałem o najważniejszym wydarzeniu z dziedziny mojego hobby - to Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.
https://www.youtube.com/watch?v=_s_zvRhrOQo
https://www.youtube.com/watch?v=E92GNGGJNEk
Na drugim filmie są urywki z ostatniego dnia festiwalu niedzieli - uroczysta Msza św w pięknej barokowej kazimierskiej Farze, korowód uczestników (każda grupa gra i śpiewa na swoją nutę, są też wstawki pokazujące wypisywanie dyplomów - przykład kaligrafii na najwyższym poziomie. Dawniej nie było komputerowych drukarek a ludzie radzili sobie jak widać świetnie Very Happy
Powrót do góry
Robert
Roślina pospolita

PostWysłany: Nie Sie 09, 2015 09:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobnie jak Janusz również lubię klimaty ludowe ale jednak bardziej w stylu współczesnym:

https://www.youtube.com/watch?v=x4z351kacQY

Cool
Janusz B
Storczyk

PostWysłany: Nie Sie 09, 2015 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z ludowym klimatem nie ma to nic wspólnego poza tekstem.
Jak na mój gust okropne Shocked
Powrót do góry
Robert
Roślina pospolita

PostWysłany: Nie Sie 09, 2015 21:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wbrew pozorom trochę ma. Zespół ten wykorzystuje do swojej muzyki repliki lub rekonstrukcje instrumentów z dawnych czasów. Ot taki Polish folk metal band.
Mają tez trochę łagodniejsze kawałki i zwykle goszczą na Nocy Kupały na Zamku w Szczecinie Wink

Zresztą tego typu muzyka jest mało popularna u nas, w Skandynawii przeciwnie - wielu słucha.
Janusz B
Storczyk

PostWysłany: Nie Sie 09, 2015 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skandynawia słucha różną muzykę. Jakiś czas temu na Eurowizji Finlandię reprezentował satanistyczny zespół. Wygrali wtedy co w moich oczach pogrążyło tą imprezę jeszcze bardziej (już wcześniej miałem poważne zastrzeżenia). Parę lat później Norwegię reprezentował Alexander Rybak. Bezpretensjonalny, sympatyczny, grał na skrzypcach i śpiewał. Pamiętam, że komentujący konkurs "znawca" nie dawał mu szans. A mnie się jego występ podobał i wtedy właśnie on wygrał. Very Happy
Powrót do góry
kicynuguge
Większy chwast

PostWysłany: Wto Sie 18, 2015 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oprócz botaniki to jeszcze w wolnych chwilach czytam książki Smile
Janusz B
Storczyk

PostWysłany: Sro Sie 19, 2015 09:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na zachodzie Europy podobno czytelnictwo kwitnie. W Polsce wyraźnie kuleje. Podobno bardzo wielu rodaków nie przeczytało w ciągu roku żadnej książki. To pewnie w dużej mierze skutek przepracowania wielu osób. Wielu z tych szczęśliwców którzy mają pracę musi harować ponad siły, a inni nie mają wcale zajęcia.
Ja staram się co roku coś przeczytać, ale czytam bardzo wolno, więc ilościowo jest tego bardzo niewiele. Najważniejsze, żeby czytać coś wartościowego a przynajmniej nie szkodliwego. W dziale "Na każdy temat" czyli w tym w którym teraz jesteśmy możesz znaleźć "Książki które warto przeczytać" - dotyczy książek z dziedziny biologii lub o zbliżonej tematyce. Gdy studiowałem zasoby forum jeszcze gdzieś był poruszony temat czytelnictwa - ale nie pamiętam gdzie to można znaleźć.
Powrót do góry
Mantis
Roślina pospolita

PostWysłany: Pią Sie 21, 2015 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też czytam książki, ostatnio skończyłem przerabiać Szklarskiego i zaczynam Fiedlera - "Gorącą wieś Ambinanitelo", ale rodzice oddali ją do biblioteki Smile, teraz czytam "Dzikie banany".

Moje zainteresowania to entomologia i arachnologia (mniej). Nawet mam takie "prawie osiągnięcie" Smile. Znalazłem na podwórku coś co Pan Robert Rozwałka określił jako Linyphia cf. tenuipalpis, a ten pająk z Polski nie został jeszcze wykazany (w Polsce tylko L. triangularis i L. hortensis)! Problem jest z brakiem okazu (oznaczanie osnówikowatych, Linyphiidae ze zdjęć jest niepewne), więc "prawie".
Powrót do góry
Mantis
Roślina pospolita

PostWysłany: Pią Sie 21, 2015 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też czytam książki, ostatnio skończyłem przerabiać Szklarskiego i zaczynam Fiedlera - "Gorącą wieś Ambinanitelo", ale rodzice oddali ją do biblioteki Smile, teraz czytam "Dzikie banany".

Moje zainteresowania to entomologia i arachnologia (mniej). Nawet mam takie "prawie osiągnięcie" Smile. Znalazłem na podwórku coś co Pan Robert Rozwałka określił jako Linyphia cf. tenuipalpis, a ten pająk z Polski nie został jeszcze wykazany (w Polsce tylko L. triangularis i L. hortensis)! Problem jest z brakiem okazu (oznaczanie osnówikowatych, Linyphiidae ze zdjęć jest niepewne), więc "prawie".
Powrót do góry
bullermushe
Większy chwast

PostWysłany: Sob Sie 22, 2015 14:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moim jest czytanie książek wszelakich Smile
riotmosowo
Większy chwast

PostWysłany: Pon Sie 24, 2015 13:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja sklejam sobie modele kartonowe

Ostatnio zmieniony przez riotmosowo dnia Sro Wrz 28, 2016 11:01, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Mcarthy
Większy chwast

PostWysłany: Pią Wrz 04, 2015 15:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja zajmuje się malarstwem Smile
Moniq
Większy chwast

PostWysłany: Wto Wrz 08, 2015 11:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim hobby jest jazda na rowerze a zimą narty Smile
Reklama

Wysłany: Wto Wrz 08, 2015 11:53    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM BOTANICZNE Strona Główna -> Na każdy temat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Następny
Strona 1 z 16
Skocz do: