Forum FORUM BOTANICZNE Strona Główna FORUM BOTANICZNE
Dla tych, którzy lubią zielone

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Smog a rośliny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM BOTANICZNE Strona Główna -> Pytania i odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
berchali
Większy chwast

PostWysłany: Wto Cze 27, 2017 10:46    Temat postu: Smog a rośliny Odpowiedz z cytatem

Czy dużo roślin produkujacych tlen oczyści nam mieszkanie podczas problemów ze smogiem czy jest to niewykonalne?
Reklama

Wysłany: Wto Cze 27, 2017 10:46    Temat postu:

Powrót do góry
Janusz B
Storczyk

PostWysłany: Wto Cze 27, 2017 10:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że jakość powietrza trochę poprawisz, ale efekty chyba nie będą rewelacyjne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
niccolai
Storczyk

PostWysłany: Sro Cze 28, 2017 22:50    Temat postu: Re: Smog a rośliny Odpowiedz z cytatem

berchali napisał:
Czy dużo roślin produkujacych tlen oczyści nam mieszkanie podczas problemów ze smogiem czy jest to niewykonalne?
Niestety rośliny w pokoju nie wystarczą w walce ze smogiem. Zważywszy na jego skład fizykochemiczny proces neutralizacji zawartych w nim toksycznych związków jest wielopłaszczyznowy i nie ogranicza się tylko do produkcji tlenu! A swoją drogą proszę nie ulegać medialnej panice "smogowej", gdyż poza większymi aglomeracjami na południu Polski problem smogu występuje tylko sezonowo i w bardzo specyficznych warunkach pogodowych. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jjusti18
Roślina chroniona

PostWysłany: Pon Lis 05, 2018 12:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że smog nie tylko negatywnie wpływa na zdrowie ludzkie, ale również na roślinności, zwierzęta. A jak chronicie siebie, rodzinę przed zanieczyszczonym powietrzem? Ja właśnie wpadłam na artykuł http://lifeair.pl z które dowiedziałam się o niezawodnych oczyszczacza powietrza. Myślę, że warto pomyśleć o zakupie takiego urządzenia.
Powrót do góry
mooner
Chwast

PostWysłany: Pon Lis 19, 2018 12:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akurat myślę, że największe problemy ze smogiem mają tereny nizinne, które są często narażone na brak występowania wiatru, który przerzedza powietrze. Poza tym, nie ma rośliny, która skutecznie pochłaniałaby całe toksyny i zostawiała tylko czyste powietrze - myślę, że żadna nie przerobiłaby tylu szkodliwych substancji i szybko by umarła w trakcie. Także lepiej zainwestować w oczyszczacze powietrza niż w rośliny do niwelowania smogu.
Powrót do góry
ivona
Roślina zagrożona

PostWysłany: Pon Gru 17, 2018 15:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja myślę że to zależy od ilości tzw" kopciuchów" w okolicy, nieraz u mojej mamy jest gorsze powietrze na przedmieściach niż u mnie w centrum. A najgorsze jest to że smog bardzo nam szkodzi https://adamed.expert/czym-jest-smog-w-twoim-miescie/ i większość znam go bagatelizuje
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Pon Gru 17, 2018 15:01    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM BOTANICZNE Strona Główna -> Pytania i odpowiedzi Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: