Forum FORUM BOTANICZNE Strona Główna FORUM BOTANICZNE
Dla tych, którzy lubią zielone

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zakładanie ogrodu
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM BOTANICZNE Strona Główna -> Na każdy temat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vicen
Większy chwast

PostWysłany: Sro Lip 18, 2012 09:38    Temat postu: Zakładanie ogrodu Odpowiedz z cytatem

Przeprowadzam się do jednorodzinnego domku:) i w związku z tym miałbym do was, jako ekspertów w dziedzinie kilka pytań dotyczących zakładania ogrodu. Przede wszystkim szukałem już trochę informacji na ten temat, trafiłem na bloga, który zawiera Porady ogrodnicze. Chciałbym się zapytać co nich sądzicie. Proszę też jeszcze o jakiejś inne rady, bo jestem całkowitym laikiem, a chciałbym sam zająć się swoim ogrodem.
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Sro Lip 18, 2012 09:38    Temat postu:

Powrót do góry
Karolina
Storczyk

PostWysłany: Sro Lip 18, 2012 14:45    Temat postu: Re: Zakładanie ogrodu Odpowiedz z cytatem

Vicen napisał:
miałbym do was, jako ekspertów w dziedzinie kilka pytań dotyczących zakładania ogrodu.

Nie jesteśmy ogrodnikami. Jesteśmy botanikami.

Vicen napisał:
Przede wszystkim szukałem już trochę informacji na ten temat, trafiłem na bloga, który zawiera Porady ogrodnicze. Chciałbym się zapytać co nich sądzicie. Proszę też jeszcze o jakiejś inne rady, bo jestem całkowitym laikiem, a chciałbym sam zająć się swoim ogrodem.

Zanim zaczniesz cokolwiek, zastanów się czego oczekujesz od swojego ogrodu i co chciałbyś w nim mieć. Czy chcesz mieć wsiowy ogródek z malwami, naparstnicami i wszystkim co się tam uchowa czy typowy, beznamiętny "ogród" z wymuskanym trawnikiem i tujami. Co Ci się podoba?
administrator
Storczyk

PostWysłany: Sro Lip 18, 2012 19:36    Temat postu: Re: Zakładanie ogrodu Odpowiedz z cytatem

Karolina napisał:
Czy chcesz mieć wsiowy ogródek z malwami, naparstnicami i wszystkim co się tam uchowa

Takie zapomniane ogrody są wspaniałe. Można tam znaleźć "typowo polskie" rośliny, jak właśnie malwy, nawłocie, a na polach maki... :)

Ale skoro pytasz o radę, przez środek ogrodu puściłbym wąski strumyk, a całą powierzchnię obsiał mieszanką łąkową i kosiłbym raz w roku. Wyobrażasz sobie, jakie to przyjemne iść do własnego mieszkania przez łąkę pełną motyli? :)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Karolina
Storczyk

PostWysłany: Sro Lip 18, 2012 22:08    Temat postu: Re: Zakładanie ogrodu Odpowiedz z cytatem

administrator napisał:
przez środek ogrodu puściłbym wąski strumyk, a całą powierzchnię obsiał mieszanką łąkową i kosiłbym raz w roku. Wyobrażasz sobie, jakie to przyjemne iść do własnego mieszkania przez łąkę pełną motyli? :)

Oooo taaaaaaak taaak!

W zeszłym roku zachciało mi się takiego ogródka więc w półcieniu posiałyśmy z mamą nasiona Digitalis purpurea i w tym roku jest gąszcz. W pełnym słońcu czarnuszka, nagietek i maki. Jest wsiowo i fajnie to wygląda.
administrator
Storczyk

PostWysłany: Czw Lip 19, 2012 10:14    Temat postu: Re: Zakładanie ogrodu Odpowiedz z cytatem

Karolina napisał:
Oooo taaaaaaak taaak!

Widzisz, Vicen? Jeśli chcesz, żeby Twoja żona tak krzyczała każdego dnia, musisz zrobić w ogródku łąkę i zasadzić wsiowe rośliny :)
Powrót do góry
Karolina
Storczyk

PostWysłany: Wto Lip 24, 2012 18:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wygląda na to, że autor wątku chyba jednak w nas zwątpił... :)
administrator
Storczyk

PostWysłany: Wto Lip 24, 2012 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie będę go kasował, niech to pozostanie przestrogą :D
Powrót do góry
Dzidka
Chwast

PostWysłany: Pon Mar 04, 2013 15:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesteście BOSCY (nie mylić z prof.Boskim) O B Y D W O J E. Wpadam tu, żeby się odprężyć po odmóżdżającej rutynie dna codziennego i poprawić sobie humor. Dziękuję
Powrót do góry
Karolina
Storczyk

PostWysłany: Pon Mar 04, 2013 17:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzidka napisał:
Jesteście BOSCY (nie mylić z prof.Boskim) O B Y D W O J E. Wpadam tu, żeby się odprężyć po odmóżdżającej rutynie dna codziennego i poprawić sobie humor. Dziękuję

Nigdy nie pomyślałabym, że wspólnie jesteśmy w stanie poprawić humor komukolwiek.
Dzidka
Chwast

PostWysłany: Pon Mar 04, 2013 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To JAK piszecie i CO piszecie - perełeczki!
Sama poczytaj Smile
Powrót do góry
administrator
Storczyk

PostWysłany: Sob Mar 16, 2013 09:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytam... i czytam... I... Nic.

Nie potrafię zachwycać się słowami swoimi, a Karoliny?... Ekscytuje mnie jej zgrabny i prężny umysł, to na pewno :)
Powrót do góry
mipel
Większy chwast

PostWysłany: Pią Wrz 05, 2014 11:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zrób trawnik, kup kosiarkę (np. na http://www.ibopl.pl) i oprócz koszenia co dwa tygodnie wszystko inne masz z głowy.
zielonatrawka
Większy chwast

PostWysłany: Sob Paź 25, 2014 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taka wsiowa łączka marzy mi się też, ale marzy mi się też przestrzen na której będę miała lad i porządek, ziolka, malinki,sloneczniki i zapach sosny Smile
na 1500 metrach mam nadzieje ze uda mi się to wszystko upchnąć lacznie z solidnym zywoplotem odgradzającym nas od sasiadow Very Happy
ruszam na wiosnę z aranzacja ogrodu, szukam artykulow o uprawie roślin, znalazłam kilkna na stronie rossmana:

http://www.rossnet.pl/Artykuly/Florysta-ogrodnik,a472,1

czy możecie polecić jeszcze jakąs stronę ze zbiorem fajnych artykułów dla amatorow? Smile
oraz pyt. nr 2 co polecacie na zielona sciane odgradzajaca od sasiadow? cos co szybko rosnie, odpadają tuje - po prostu nie chcę ich, odpada dzikie wino i inne roślinki, które lubią wlazic na ogrodzenie- wspólne z sąsiadem...
może sosna? uwielbiam zapach, nie wiem jednak czy szybko rosnie, a na tym bardzo nam zależy Smile
Powrót do góry
adamian
Storczyk

PostWysłany: Wto Paź 28, 2014 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fora ogrodnicze, tego od liku w necie, a na tak małej powierzchni ostrożnie z sosnami. Za kilkanaście lat rozrosna się w wielkie drzewa, ogołocą od dołu i żadnej prywatności nie zaznasz, nie wspominając już o kłopotach z ich wycięciem. Lepszym wyborem byłby żywopłot z kosodrzewiny, o dość kompaktowym wzroście i gęstszym utkaniu gałęzi, na wilgotniejszej glebie kapitalnie wyglądają zimozielone "ściany" z wplecionych w siatkę pędów bluszczu czy trzmieliny japońskiej. Z wysokich drzew polecam purpurowolistną odmianę śliwy wiśniowej "Pisardi", czy posadzenie szpaleru z rodzimych odmian drzew owocowych bo cóż się równa urokowi starych przydomowych sadów obsypanych wiosną kwieciem a latem aromatycznymi owocami..... Miłej pracy Smile
Powrót do góry
zielonatrawka
Większy chwast

PostWysłany: Czw Paź 30, 2014 08:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki za odpowiedź, patrzę właśnie na te roślinki, zwlaszcza kosodrzewina to super pomysł, lubię ją bardzo bo kajrzy mi się z łażeniem po górach Rolling Eyes

sosenki zamierzamy lekko skrócić,zeby nie rosły jakieś bardzo duze, ale zawsze nam się marzyły przed domem Smile
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Czw Paź 30, 2014 08:37    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM BOTANICZNE Strona Główna -> Na każdy temat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4
Skocz do: