Forum FORUM BOTANICZNE Strona Główna FORUM BOTANICZNE
Dla tych, którzy lubią zielone

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zwierz
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM BOTANICZNE Strona Główna -> Na każdy temat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
administrator
Storczyk

PostWysłany: Pią Paź 07, 2011 16:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani Moderator :)

W całym moim życiu tylko raz widziałem szczura - na wsi i to martwego. Dorwała go i zamęczyła któraś z moich kotek. Zwierz rzeczywiście robi wrażenie, zajmował cały szpadel.

Wydaje mi się, że kiedy jeżdżę nocami przez wsie, przemykają przez ulice. Ale równie dobrze mogą to być inne mniejsze ssaki. We Wrocławiu (zwłaszcza w blokowiskach) jest ich pewnie całe mnóstwo, przecież pełne śmietniki ciągle stoją otworem... Ganiają sobie po nocach, chowają się w jakichś zakamarkach, może w piwnicach. Jednak nigdy żadnego nie widziałem.

Moja wiedza ogólna podpowiada mi, że szczury są jednak płochliwe, ale kiedy nie mają gdzie uciekać, skaczą i atakują napastnika, nie zważając na jego rozmiary...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklama

Wysłany: Pią Paź 07, 2011 16:19    Temat postu:

Powrót do góry
Karolina
Storczyk

PostWysłany: Pią Paź 07, 2011 17:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

administrator napisał:
Moja wiedza ogólna podpowiada mi, że szczury są jednak płochliwe, ale kiedy nie mają gdzie uciekać, skaczą i atakują napastnika, nie zważając na jego rozmiary...

Shocked
A więc muszę zaopatrzyć się w jakąś włócznię!
Te szczury były naprawdę wyluzowane. Może nażarły się już trucizny...
Karolina
Storczyk

PostWysłany: Pią Lis 25, 2011 15:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wspominałam tu już kiedyś o hałaśliwych mewach żyjących w mieście.
Wczoraj miałam okazję zaobserwować jak stado ptaków zjada swojego martwego kolegę. Został z niego tylko dziób i kilka kości.
Na moich oczach działa się czysta biologia, gdy kilkanaście mew próbowało dobrać się do szczątków, walcząc przy tym ze sobą bardzo zajadle. Było wszystko - krzyki, piski i skrzeczenie, groźne "miny", okładanie się skrzydłami, dziobanie, szarpanie za ogony, skrzydła i szyje, targanie za pióra. Jednak gdy większe ptaki walczyły ze sobą te mniejsze korzystały i pałaszowały martwego kolegę.
Był też inny sposób na pozbycie się ptaków - jedna mewa nie dając sobie rady w walce poderwała się do góry tak jak robi to gdy się wystraszy. Reszta widząc to zrobiła to samo. Wyglądało to podobnie jak zachowanie ludzi czekających na zielone światło przy przejściu dla pieszych. Wszyscy stoją na czerwonym, ale wystarczy że podejdzie jedna osoba która zakaz złamie, a reszta bez zastanowienia ruszy za nią myśląc ze jest już zielone. Tylko niektórzy zorientują się że też załamali zakaz, bezmyślnie powielając zachowanie innych. Mewy zrywające się do ucieczki też dały się bezmyślnie sprowokować przez przebiegłego osobnika który w czasie gdy one zdezorientowane latały nad osiedlem, miał kilka chwil na swobodne dobranie się do mięsa.

Nie wiem czy dobrze interpretuje to co wdziałam. Koleżanka, która zajmuje się ptakami oświeciła mnie że te są również w Polsce pod ochroną...
Ja niestety miejskich mew nie lubię. Jest ich coraz więcej, czują się bardzo swobodnie i wciąż latają patrolując okolicę często bardzo nisko nad głową.
administrator
Storczyk

PostWysłany: Sob Lis 26, 2011 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobry materiał na felieton o tytule: "Synantropijne zachowania ptaków" :) Widzę, że jesteś zapaloną przyrodniczką nie tylko z nosem przy zielonym. Gdyby wspomógł Cię fotograficznie jakiś ptasiarz, mogłabyś spokojnie znowu wystartować do Zielonej Planety :)
Z miejskich ptaków widzę tylko gołębie, które tylko srają na potęgę. Ciekawe, że w ostatnich latach jest bardzo mało wróbli... Za to niedawno na 8 piętrze mojego blokowiska, na parapecie przysiadły na chwilę dwie sikory bogatki. Byłem zaskoczony, bo myślałem że to głównie wiejskie ptaki.
Taki ze mnie ptasiarz...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Karolina
Storczyk

PostWysłany: Sob Lis 26, 2011 22:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

administrator napisał:
Z miejskich ptaków widzę tylko gołębie, które tylko srają na potęgę.

Wyobraź sobie jak intensywnie sra stado mew :)
W porównaniu z nimi gołębie już lepiej mi się kojarzą. Wiosną miałam okazję zaobserwować samca który upatrzył sobie pewną gołębicę i zdobywał ją tańcząc. Tańczył tak i tańczył przed nią codziennie niezmiennie wykonując naprawdę wspaniałe układy. A samica, jak typowa samica zachowywała się jakby "chciała ale się bała" - bacznie obserwowała, czasami uciekała, aż w końcu się poddała :)

Jeszcze nigdy w mieście nie udało mi się wypatrzeć sikor, a wróble rzeczywiście są mniej pospolite.
Już niedługo przyjdzie sroga zima i ruszy domowa akcja dokarmiania kolorowych ptaszków :)
Karolina
Storczyk

PostWysłany: Sro Sie 08, 2012 14:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pojawiły się piękne admirały, a to dla mnie wyraźny znak, że jesień zbliża się wielkimi krokami :)
Karolina
Storczyk

PostWysłany: Nie Wrz 02, 2012 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Kto zeżarł słoneczniki!?" :)

http://www.fotopasja.klm.net.pl/wp-content/uploads/DSC_6282.jpg
puncjuszPilat
Roślina pospolita

PostWysłany: Czw Mar 08, 2018 09:00    Temat postu: kotek Odpowiedz z cytatem

Ja mogę pochwalić się moim wyjątkowym kotkiem - julkiem Smile to kot rasy sfinks kanadyjski https://www.krakvet.pl/artykuly/sfinks-kanadyjski/ jest cudowny, można z nim świetnie się bawić, a także wspólnie spać i oglądać telewizje, przytulny i czuły kotek Smile polecam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jjusti18
Roślina chroniona

PostWysłany: Pią Kwi 13, 2018 07:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam wolę raczej pieski. Jeżeli chodzi o mnie to moim pupilem jest piesek rasy Shit-zu. Psiaczek jest w sumie z nami od niedawna, ale jest naprawdę wesoły i żwawy Smile. Teraz planuję go nauczyć kilku sztuczek, dlatego muszę zaopatrzyć się w dobre smakołyki https://www.maxandmrau.pl/pol_m_pies_karma-dla-psa-_przysmaki-dla-psa-156.html . Dzięki nim będę mogła nagradzać pieska za wykonane polecenie. Kto wie może uda mi się czegoś go nauczyć Very Happy .
Powrót do góry
PaniKrysia
Większy chwast

PostWysłany: Pią Kwi 13, 2018 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też mam właśnie takiego zwierza ! Smile Mój piesek rasy yorkshire terrier ostatnio dostał od nas na prezent obrożę Bayer Foresto. Ja rozumiem, że wielu z was powie, że to tylko zwierzę, ale ja autentycznie widziałam w jego oczach radość, wiem, że bardzo ucieszył się z tej nowej obroży Smile
Powrót do góry
Reklama

Wysłany: Pią Kwi 13, 2018 21:20    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM BOTANICZNE Strona Główna -> Na każdy temat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Strona 8 z 8
Skocz do: