Forum FORUM BOTANICZNE Strona Główna FORUM BOTANICZNE
Dla tych, którzy lubią zielone

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

szukam roślin na łysinkę

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM BOTANICZNE Strona Główna -> Pytania i odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dzialus
Większy chwast

PostWysłany: Wto Maj 07, 2013 22:13    Temat postu: szukam roślin na łysinkę Odpowiedz z cytatem

szukam zamiennika leku na łysienie androgenowe . W aptekach jest dostepny lek za 200zl kuracja miesięczna z powaznymi skutkami ubocznymi .Nie dla mnie.
Na forum naukowym znalazlem info ,że rośliny ( wyciągi z nich )takie jak : Boehmeria ,Torilis japonica · kłobuczka pospolita ----jej owoc , Dzięgiel koreański-Angelica koreana ----korzenie blokuja DHT w organizmie odpowiedzialne za łysienie.
Szukając w google natrafiłem na bardzo kiepskiej jakości zdjecia tych roślin. Przez co nawet gdybym chciał szukac tych roslin to nie wiem jak one wyglądaja i czy w ogóle rosną w Polsce.
Bardzo prosze o lepszej jakości zdjęcia i info czy w Polsce rosnął w/w roślinki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wysłany: Wto Maj 07, 2013 22:13    Temat postu:

Powrót do góry
Karolina
Storczyk

PostWysłany: Wto Maj 07, 2013 23:01    Temat postu: Re: szukam roślin na łysinkę Odpowiedz z cytatem

dzialus napisał:
czy w Polsce rosną w/w roślinki

Kłobuczka pospolita jest dość pospolita...
dzialus
Większy chwast

PostWysłany: Sro Maj 08, 2013 06:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze i pospolita ale po czym ja poznac
Powrót do góry
Karolina
Storczyk

PostWysłany: Sro Maj 08, 2013 09:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzialus napisał:
moze i pospolita ale po czym ja poznac

np. http://www.atlas-roslin.pl/gatunki/Torilis_japonica.htm

Jednak mam trochę wątpliwości i obaw. Nie wiem jaki jest Twój stopień wtajemniczenia w umiejętność oznaczania gatunków. Roślin z baldaszkowatych jest całkiem sporo. Nie chciałabym abyś szukając kłobuczki pomylił ją np. ze szczwółem plamistym Conium maculatum.

Zwróć też uwagę na to, że podane przez Ciebie właściwości mają określone wyizolowane związki, które można otrzymać m.in z nasion kłobuczki. Ale oprócz nich nasiona zawierają też wiele innych związków.
Janusz B
Storczyk

PostWysłany: Sro Maj 08, 2013 22:36    Temat postu: Re: szukam roślin na łysinkę Odpowiedz z cytatem

dzialus napisał:

Szukając w google natrafiłem na bardzo kiepskiej jakości zdjecia tych roślin. Przez co nawet gdybym chciał szukac tych roslin to nie wiem jak one wyglądaja .
Bardzo prosze o lepszej jakości zdjęcia

Zobacz zdjęcia kłobuczki, które w/g mnie są bardzo dobre.
http://chwastowisko.wordpress.com/category/kwiaty-biale/klobuczka-posp/
Jeszcze tylko proszę kogoś z forum o potwierdzenie, że to faktycznie kłobuczka pospolita. Ja osobiście jej nie znam, więc merytorycznie wolę się nie wypowiadać. Jeśli zaś chodzi o łysienie, to u mnie w domu panowało przekonanie o wzmacniającym cebulki włosów działaniu pokrzywy zwyczajnej Urtica dioica.
http://luskiewnik.pl/urtica/fitofarmakologia.htm
Parę dni temu byłem na działce i akurat zastosowałem profilaktycznie tą kurację, jak co roku zresztą. Wyrywam pokrzywy, siekam je, zalewam maleńką ilością wody. Gdy trochę postoją wyciskam. I tym ciemnozielonym sokiem moczę włosy, wcieram w głowę i czekam aż wyschnie. Potem znowu to samo i tak kilka razy w ciągu dnia. Po wyschnięciu włosów czeszę je i nie myję do wieczora, żeby jak najdłużej były pod wpływem tego soku. Robię tak jeden dzień w maju (majowe pokrzywy przed kwitnieniem są podobno najlepsze) i zwykle jeden dzień w lecie (wtedy wybieram pokrzywy, które dopiero zaczynają rosnąć np. po wypieleniu grządki). Wybieram dzień gorący, bo chodząc w kąpielówkach nie poplami się ubrania. W maju jeszcze dodatkowo jemy z żoną zupę szczawiową z dodanym jajkiem na twardo (ważne ze względów dietetycznych) i właśnie garścią pokrzyw, a właściwie ich czubków łącznie z pierwszą parą większych liści posiekanych drobniutko i dodanych do zupy po wlaniu jej na talerz (pokrzywa nie jest więc ugotowana). Zbliżam się do sześćdziesiątki i od łysinki się obroniłem, chociaż muszę przyznać, że parę lat zaniedbałem opisaną procedurę i czupryna zaczęła się przerzedzać, więc od dwóch lat znowu stosuję i jest dobrze Laughing
Ważny jest też bezstresowy tryb życia. Przeżyliśmy kiedyś tragedię rodzinną i wtedy w krótkim okresie czasu moje włosy stały się szpakowate...
Powrót do góry
dzialus
Większy chwast

PostWysłany: Pią Maj 10, 2013 15:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak wam dziękowac . Naprawdę byliście pomocni. Zdjęcia są bardzo dobrej jakości , więc myślę ,że nie będe miał większego problemu z odnalezieniem tej roślinki.
O wlaściwościach leczniczych pokrzywą nie wiedziałem . hmm.. ciebie uratowała przed łysinką .Dlatego również i tą roślinę wykorzystam na moją przypadłośc .
Czy wiecie coś na temat Dzięgiel koreański-Angelica koreana. Jakieś zdjęcia i czy rośnie w naszym kraju
Pozdrawiam

Grzegorz
Powrót do góry
Janusz B
Storczyk

PostWysłany: Pią Maj 10, 2013 17:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miło mi, że pomogłem. Czy skutecznie zobaczymy. Więcej i trochę innych rad uzyskasz w tym temacie w książeczkach Stefanii Korżawskiej:
1) Przewodnik po zdrowym życiu - zwraca w niej uwagę na nerki, których zły stan może powodować masowe wypadanie włosów.
2) Zdrowie na co dzień - przepis na herbatke ziołową ze skrzypu. W innej książce innych autorów znalazłem informację, że w ziołolecznictwie stosowany jest skrzyp polny Equisetum arvense L. Są też podane jego ludowe nazwy (kilka, bo pewnie w różnych okolicach jest różnie nazywany). Inne gatunki skrzypu nie nadają się do leczenia. Niektóre są chronione np. skrzyp olbrzymi Equisetum maximum Lam, więc jeśli chcesz sam zbierać ziele, musisz nauczyć się odróżniać poszczególne gatunki, żeby nie zaszkodzić sobie i nie narozrabiać w przyrodzie. Alternatywą jest zakup ziół.
Odnośnie wymienionych książeczek - obie były wydane przez CORSAM w 2007r. Są cienkie, więc pewnie niedrogie. Żona kupiła je w internecie ze 3 lata temu.
Jeszcze jedna uwaga- w obu jest podany przepis na nalewkę z pokrzywy zapobiegającą wypadaniu włosów, jest więc potwierdzenie mojego przekonania wywodzącego się zresztą z pradawnej tradycji mojej rodziny.
Już widzę, jak uśmiechają się błogo wielbiciele nalewek, ale niestety w tym przypadku chodzi o nalewkę nie do picia, a do wcierania w skórę głowy. Można nią zastąpić moją metodę np. w okresie jesienno-zimowym.
Jeśli nie będziesz mógł dostać tych książeczek (a warto je mieć jako taki domowy poradnik zielarza), to w miarę wolnego czasu mogę jeszcze coś doradzić. Jeśli masz pełną, okrągłą twarz, to z łysiną można wyglądać całkiem dobrze, ale jeśli jesteś mojego typu urody, to rzeczywiście była by to katastrofa... Życzę skutecznej kuracji, napisz za rok czy pomogła.
Powrót do góry
Janusz B
Storczyk

PostWysłany: Sro Maj 15, 2013 23:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy oznaczaniu łopianu - Jaka to roślina (str 85) zobaczyłem, że wywar z korzenia łopianu pajęczynowatego Arctium tomentosum w medycynie ludowej służy na porost włosów.
Powrót do góry
Janusz B
Storczyk

PostWysłany: Pią Maj 09, 2014 08:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oto link dotyczący produktów żywnościowych wspomagających włosy.
http://smaker.pl/newsy-10-superproduktow-na-zdrowe-i-piekne-wlosy,1898049,a,.html
W przypadku jagód coś pokręcili, ale jest sporo innych informacji.
Pokrzywę o której pisałem w zeszłym roku zastosowałem już podczas niedawnej wizyty na działce. Zapomniałem napisać, że stosuję też co roku wyciąg ze skoszonej na działce trawy (i innych roślin). Jego skuteczność pewnie zależy od składu gatunkowego skoszonych roślin. Te z mojej działki działają świetnie na przetłuszczanie się włosów. Jeszcze żaden szampon nie pomógł mi tak, jak wyciąg z zielska skoszonego świeżo przez kosiarkę. Very Happy
Jaką metodę zastosowałeś i jakie są efekty, porażka czy pomogło?
Powrót do góry
Kubagu
Większy chwast

PostWysłany: Pon Cze 05, 2017 10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja matula stosowała suplement naturalny z pokrzywy indyjskiej Coleus Forskohli, wyciąg z korzenia tej rośliny od dawna stosowany był w tradycyjnej medycynie hinduskiej, której właściwości są znane od lat nazywało się to forskolin optima. Po dwumiesięcznej kuracji włosy przestały wypadać w tak zastraszającej ilości, wygląd cery też uległ poprawie, więc może to jest wyjście. tutaj macie link do stronki Forskolin , a jak ktoś ma coś lepszego to podeślijcie bo mi też niedługo się przyda Wink
Majka89
Roślina pospolita

PostWysłany: Wto Paź 17, 2017 17:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sama słyszałam wyłącznie o pozytywnym wpływie zarówno skrzypu, jak i pokrzyw na kondycję włosów. Czy jednak poradzą sobie z łyskinką, tego nie wiem:). Bądź co bądź osobiście od dłuższego czasu zastanawiam się, czy nie sięgnąć po taki produkt jak szampon energetyzujący httpss://organicznewlosy.pl/glowna/8-daily-use-shampoo-szampon-energetyzujacy-500-ml.html . Zetknęliście się może kiedyś z takim produktem? Skład jest tutaj ciekawy, bowiem znajdziemy w nim m.in. :ekstrakt z cytryny czy masło z moreli i jestem ciekawa, jak wpłyną one na stan kosmyków.
Powrót do góry
MaryAnn84
Roślina uprawna pospolita

PostWysłany: Pią Sty 26, 2018 16:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli źle znosisz rożnego rodzaju preparaty to może bez sensu dalej się męczyć i po prostu udać sie na przeszczep - http://www.drturowski.pl/pl/zabiegi/przeszczep-fue-artas.html. Dzięki temu już w krótkim czasie odzyskasz włosy i nie będziesz musiał się męczyć z różnego rodzaju specyfikami.
Powrót do góry
ala.alicja.kania
Roślina uprawna rzadka

PostWysłany: Pon Mar 05, 2018 20:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, proszę i pozbywaj się łysinki. Zakola dodają mężczyzną uroku i charakteru Smile
Nie wiem czy znajdziesz odpowiednią roślinę na Twoja bolączkę. Jedno jest pewne, musisz zacząć się zdrowo odżywiać, jeść dużo warzyw i owoców. Aby warzywa Ci smakowały w każdej postaci spróbuj doprawiać je ekologicznymi przyprawami, np. czosnkiem przejdź do strony i dowiedz się więcej jak przygotować potrawy z tą wyjątkowa przyprawą. Smile
Reklama

Wysłany: Pon Mar 05, 2018 20:46    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUM BOTANICZNE Strona Główna -> Pytania i odpowiedzi Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: